Hodnocení kaváren | Artic BAKEHOUSE

V rámci naší mediální skupiny HMG jsme si pro vás připravili sérii článků, v nichž s vámi sdílíme, kde jsme za vás vyzkoušeli nejlepší kavárny po celé ČR.

Tentokrát se nejedná o klasické hodnocení kavárny, jelikož jsme zašli do pekárny Artic BAKEHOUSE, která ale svým zaměřením na NejlepšíKavárny.cz také patří. Nově otevřená pobočka se nachází v Praze v Myslíkově ulici a již po třech týdnech své existence si našla své pravidelné zákazníky. Ale upřímně, nedivíme se, pečivo je zde doslova vynikající…

Vyzkoušeli jsme za vás

Název kavárny: Artic BAKEHOUSE

Adresa: Myslíkova 187/13, Praha 1

Otevírací doba: po–ne 7:00–19:30 hod.

Webové stránky: FB Artic BAKEHOUSE

Možnost rezervace: ne

Dostupná nabídka: Nabídka čerstvého pečiva, croissantů, sladkého pečiva i výborných chlebů. K rychlému obědu si můžete dát místní sandwich.

Počet míst k sezení (odhadovaný): 0

Káva s sebou: ano

ECO přínos: používají papírové tašky, neprodané zboží posílají „dál“ (viz níže v článku)

Speciální nabídky: ne

Family friendly: ne

Office friendly: ne

Hodnocení (1–10): 9

Nemůžeme si pomoct, ale pekárna Artic BAKEHOUSE si toto hodnocení zaslouží. I když v ní neposedíte s kávou, čerstvost a kvalita nabízeného zboží vám to dostatečně vynahradí.

* poznámka k hodnocení – 1 nejhorší, 10 nejlepší

Poznámky k hodnocení:

Pekárna má otevřeno jen pár týdnů, to ale nic nemění na tom, že je již velmi oblíbená. My jsme v ní ochutnali velkou škálu nabízeného sortimentu a ani jeden výrobek nás nezklamal. „Vypíchnout“ musíme Monkey Muffin, nic tak dobrého jsme snad ještě nejedli, a Kleinu, ta je prostě „jiná“. Podnik jsme navštívili o víkendu a měli možnost ochutnat Nut Cracker (chléb s rozinkami a vlašskými oříšky), ten prostě musíte sami vyzkoušet. Pekařství je vyhlášené svým skořicovým šnekem, kterého vyrábí v několika variantách. Máte možnost okusit „klasiku“ či šneka říznutého marcipánem, karamelem nebo polevou. Je to jen na vás. Káva, kterou vám zde nabídnou, je z pražírny La Boh?me Café.

Účet: Za pečivo a kávu jsme utratily 1 000 Kč.

(Nut Cracker, 1/2 Artic Monk, 1/2 Old Charles, Bageta, Monkey Muffin, Datlový Muffin, Kleina, Croissant, Čokoládový Croissant, Cookies bílá čokoláda, Cookies ovesné vločky, Skones maline, Skones černý rybíz)

Závěr:

Artic BAKEHOUSE je islandské pekařství, které „peče pečivo jinak“, než jsme v Čechách zvyklí. Naleznete tu islandské speciality (Kleina, Love Ball), ale hlavně vše z poctivých surovin a ručně zpracované. Navíc jde podnik příkladem, a tak produkty, které nenaleznou své zákazníky, posílá dál. Na ztvrdlém chlebu si tak pochutnají koně v útulku a měkké pečivo nalezne své strávníky v kostele U Jezulátka. Za tuto iniciativu tleskáme, kéž by se takto příkladně chovalo více podniků.

Na své si přijdou i příznivci Zero Waste stylu, na chléb totiž můžete zakoupit bio obal z chráněné dílny a celý nákup si odnést v „České síťovce“.

Více kaváren naleznete na portále NejlepsiKavarny.cz.

You may also like...