Průvodce Emirates pro bezpečnou dovolenou v Indickém oceánu

Bílé pláže, tyrkysově průzračné moře a palmy, to vše mají Seychely, Srí Lanka a Maledivy společné. Nyní jsou tyto země, nabízející bezpečnou dovolenou, ještě atraktivnější díky vstřícnějším podmínkám pro vstup. Společnost Emirates navýšila z důvodu narůstající poptávky počty letů do těchto destinací a svým zákazníkům nabízí i větší flexibilitu při plánování.

Zde jsou veškeré informace, které potřebujete vědět, abyste si mohli naplánovat svou vysněnou dovolenou u Indického oceánu.

Seychely

Seychely otevřely 25. března 2021 své hranice cestujícím z celého světa. Návštěvníci musí však nadále předložit negativní výsledek PCR testu provedený méně než 72 hodin před odletem. Musí také vyplnit online formulář Health Travel Authorization, ve kterém uvedou všechny cestovní informace, včetně potvrzení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19.

Seychely kromě vynikajících hotelů nabízejí také možnost ubytovat se v soukromí. Samoobslužná ubytovací zařízení a krásné prázdninové byty představují nejen bezpečnou variantu, ale jejich cena je také mnohem příznivější než u klasického hotelového ubytování.

Doprava

Společnost Emirates navýšila koncem března (až do 30. října 2021) lety z Dubaje do Mahé z pěti na sedm týdně. Linka je operovaná letadlem Boeing 777-300ER. Více informací o cestovních požadavcích na Seychely naleznete zde.

Srí Lanka

21. ledna 2021 se turistům znovu otevřela Srí Lanka, zelená perla Indického oceánu. Předpokladem pro vydání turistického víza (ETA neboli elektronická cestovní autorizace) je potvrzená rezervace v hotelu s certifikátem Safe and Secure Level 1 (bezpečný a zabezpečený, úroveň 1) na prvních čtrnáct dní pobytu. Návštěvníci již na Srí Lance nemusí absolvovat omezující karanténu, musí však podstoupit PCR testy před odletem a po příletu na Srí Lanku – poprvé bezprostředně po příletu a podruhé pět až sedm dní po příletu.

Na Srí Lance můžete během jedné dovolení objevovat různá klimatická pásma od deštných pralesů, savan a vysočin s čajovými plantážemi až po odlehlé pláže. Na ostrově je celkem běžné, že si turisté pronajmou auto s certifikovaným průvodcem-řidičem. Hotely nabízejí těmto řidičům speciální ubytování za přijatelné ceny. Opuštěných míst uprostřed bujné vegetace je na Srí Lance nespočet. Můžete pozorovat divoké slony v národním parku Uda Walawe nebo prozkoumat zelené kopcovité čajové plantáže v Nuwara Eliya a horskou vesnici s vodopády Elle.

Doprava

Emirates nabízí v současné době šest letů týdně z Dubaje do Kolomba. Další informace týkající se cestovních požadavků naleznete zde.

Maledivy

Maledivy zůstaly otevřeny turistům téměř po celou dobu pandemie. Návštěvníci musí mít potvrzenou rezervaci v hotelu a negativní výsledek PCR testu, který se nahrává s ostatními cestovními informacemi do zdravotní karty.

Díky 1200 ostrovům rozpínajícím se v délce 870 km jsou Maledivy ideálním dovolenkovým místem, kde můžete dodržet dostatečný odstup od ostatních návštěvníků. Na každém ostrově se nachází pouze jeden rezort a v nabídce najdete i vily a bungalovy se soukromým přístupem do moře. Dopřejte si ubytování v bungalovech přímo nad vodní hladinou lagun s tyrkysově průzračnou vodou. Milovníci pláží, moře a vodních sportů, jako je potápění a šnorchlování, si zde také přijdou na své. Podmořský svět Malediv nabízí jedinečná setkání se stovkami ryb a jiných mořských živočichů.

Doprava

Do 18. dubna 2021 nabízí letecká společnost Emirates 28 letů týdně z Dubaje na Maledivy na palubách Boeingu 777-300ER. Více informací týkajících se cestovních požadavků na Maledivy naleznete zde.

Cestování z Prahy a zpět

Emirates létá z Prahy do Dubaje pětkrát týdně – každý den v týdnu kromě pondělí a čtvrtku. Let EK140 odlétá z Prahy vždy v 15:55, v Dubaji přistává ve 23:50 místního času. Zpáteční let EK139 odlétá v 8:35 a do Prahy přilétá ve 13:00 místního času. Letenky Emirates je možné zarezervovat přímo na stránkách emirates.com, nebo prostřednictvím cestovních kanceláří.

Cestující, kteří se vracejí do Prahy, se musí před odletem prokázat vytištěným potvrzením o negativním výsledku antigenního testu na COVID-19, který absolvovali maximálně 24 hodin před odletem, nebo musí předložit vytištěné potvrzení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19, který podstoupili maximálně 72 hodin před odletem. Typ testu závisí na tom, ze které destinace cestující odlétají. Zároveň musí mít vyplněný příjezdový formulář, aby byli vpuštěni do letadla. Nejdříve 5 dní po příletu do České republiky, nejpozději však do 14 dnů, musí absolvovat PCR test. Do předložení jeho negativního výsledku musí zůstat v samoizolaci. Aktuální informace k cestám do zahraničí jsou k dispozici na internetových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Tip pro cestovatele: Více osobního prostoru a soukromí při letu v ekonomické třídě

Zákazníci Emirates si mohou nyní v ekonomické třídě dopřát ještě více prostoru a soukromí díky možnosti zakoupení až tří prázdných sousedních sedadel.

Tato sedadla jsou nabízena všem pasažérům ekonomické třídy s potvrzenou rezervací. Zákazníci si nemohou rezervovat prázdná místa předem, budou jim nabídnuta na přepážce pro odbavení na letišti před odletem. Cena za prázdné sedadlo se pohybuje v rozmezí od 200 AED do 600 AED (1 184 – 3 552 CZK) bez daně.

Společnost Emirates doposud bezpečně obnovila lety do více než 90 destinací v rámci své globální letecké sítě. Dubaj, moderní letecký uzel společnosti, patří mezi nejoblíbenější prázdninové destinace na světě. Město nabízí vše od sluncem zalitých pláží, kulturních památek až po pohostinnost nejvyšší třídy a nepřeberné množství zážitkových aktivit. Dubaj byla jedním z prvních měst, které obdržely certifikát WTTC, první globálně platný bezpečnostní a hygienický certifikát, udělovaný Světovou radou pro cestování a turismus. Certifikát dokládá komplexnost a účinnost opatření, která Dubaj přijala k zajištění zdraví a bezpečnosti svých návštěvníků.

Flexibilita a jistota: Pokud dojde k neočekávaným cestovním změnám, mohou si zákazníci Emirates letenky zakoupené do 30. září 2021 zarezervovat na jiné datum. Platnost letenky lze také prodloužit až na dva roky. Více informací zde.

Zdraví a bezpečnost: Emirates zavedla komplexní soubor opatření k zajištění zdraví a bezpečnosti svých zákazníků a zaměstnanců. Například každý cestující obdrží hygienický balíček s rouškou, rukavicemi, antibakteriálními ubrousky a dezinfekčním gelem na ruce. Více o bezpečnosti na cestách zde.

Testování COVID-19 PCR: Zákazníci společnosti Emirates, kteří požadují před odletem z Dubaje certifikát o výsledku PCR testu COVID-19, mohou využít speciálních sazeb na klinikách po celé Dubaji po pouhém předložení letenky nebo palubního lístku. K dispozici je také testování provedené doma, či v kanceláři s výsledky do 48 hodin. Více informací na www.emirates.com/flytoDubai.

You may also like...