Začíná doba „IPOVÁ“. Hořký speciál Radegastu míří do všech koutů Česka

Startuje jaro plné hojnosti. V Česku rozkvétá pivní styl Session IPA. Pivovar Radegast posílá do celostátní distribuce svěží pivní speciál s bohatou chutí, Radegast ROG IPA. Postupně se objeví v lahvovém balení ve vybraných obchodních řetězcích a online supermarketech.

Svrchně kvašený speciál Radegast ROG IPA má za sebou úspěšnou zatěžkávací zkoušku. V minulém roce byl k dostání pouze v omezeném množství ve vybraném obchodním řetězci.

„Jde vidět, že Češi jsou čím dál odvážnější a začínají přicházet na chuť pivním speciálům. Spotřebitelské ohlasy byly nad očekávání příznivé, a proto jsme brzy začali připravovat uvedení do celostátní distribuce. Radegast ROG IPA se nyní postupně objevuje na regálech většiny tuzemských obchodů,“ uvádí Josef Jalůvka, manažer značky Radegast.

Světlé, svrchně kvašené pivo Radegast ROG IPA nabízí osvěžující a bohatou chuť, plnou hojnosti. O příjemný chmelový charakter a převažující citrusovou a grepovou vůni se postaraly americké aromatické chmely Citra, Sabro a český aromatický chmel Kazbek. Díky nim dosahuje vysoké hořkosti 50 jednotek hořkosti IBU, srovnatelné s pivem Radegast Ratar. Název piva je inspirován staroslovanským výrazem pro Roh hojnosti, který symbolizuje úrodnost a blahobyt.

Radegast ROG IPA je uvařena ve stylu Session IPA, který v sobě propojuje pitelnost a osvěžující charakter na jedné straně, citrusovou vůni a harmonickou chmelovou chuť na straně druhé. Tato „lehčí“ varianta klasického stylu IPA obsahuje nižší množství alkoholu, než je u této varianty obvyklé.

„Chceme naší IPOU oslovit nejen stávající fanoušky hořkých piv Radegast, ale také s pivní rozmanitostí seznámit i další spotřebitele vyhledávající nové chuťové prožitky mimo klasické české ležáky. ROG IPA ve stylu Session je optimální výzvou pro všechny spotřebitele, kteří chtějí udělat krok jiným chuťovým směrem,“ vysvětluje Roman Šolc, obchodní sládek pivovaru Radegast.

Radegast ROG IPA se od začátku letošního roku objevuje na regálech většiny velkých maloobchodních řetězců v Česku, jako jsou Albert, Tesco, Billa, Globus nebo Kaufland, vybraných prodejnách Hruška, Enapo, Coop nebo online supermarketech Rohlík.cz a Košík.cz. Doporučená maloobchodní cena je 24,90 Kč za půllitrovou skleněnou lahev.

Pivovar Radegast zařadil svoji IPU do kategorie „výčepních speciálů“, kterou si pro lepší zařazení svých speciálních piv vytvořil. Jedná se o tradiční výčepní piva s výraznou hořkostí a neotřelým chuťovým profilem. Mimo Radegast ROG IPA zde spadá také mimořádně hořké pivo Radegast Ratar.

Zdroj foto a video: Pivovar Radegast

You may also like...