Restaurace Grand Cru představuje nové menu

Restaurace Grand Cru představuje nové menu

22. 3. 2019 Vyp Od Vaněk Miroslav

Nový tým restaurace Grand Cru představuje aktuální sezonní menu. Šéfkuchaři Svatopluk Hemmer a Saša Pavlovič společně připravili skvělé pokrmy, kterými odstartují své působení ve vyhlášené pražské restauraci.

Krédem restaurace Grand Cru je připravovat unikátní pokrmy z čerstvých sezonních surovin, doplnit je vybranými víny a vše završit perfektním servisem. Tento kulinářský přístup vyznávají i noví šéfkuchaři Grand Cru Saša Pavlovič a Svatopluk Hemmer, kteří v restauraci společně působí od začátku března. Díky bohatým zkušenostem získaným při spolupráci s předními šéfkuchaři nejen v Česku, ale také v zahraničí přinášejí do restaurace Grand Cru nevšední kombinace. Vychutnejte si v Grand Cru nové menu, které se bude sezonně obměňovat. Těšit se můžete standardně na bohaté předkrmy, hlavní chody i sladkou tečku na závěr.

Z nabízených polévek je třeba upozornit zejména na tradiční českou kulajdu, doplněnou o vejce, brambor, houby a čerstvý kopr. Z předkrmů si dopřejte langustiny s řapíkatým celerem, šťavnatým pomelem a fenyklem anebo křepelku s kroupami a vejcem, servírovanou s červeným zelím a slaninou. Z hlavních chodů vyzkoušejte třeba holuba servírovaného s quinoou a celerem, ovoněného senem, červenou cibulí a kávou. Za zmínku však stojí i netradiční kombinace jeleního masa se špeclemi, dýní, mučenkou a houbami. A rozhodně nesmíme opomenout steak, stařený rib eye USDA Prime Black Angus. Pokud máte rádi sladkou tečku na konec, zkuste skvělou svěží kombinaci kokosu, manga, ricotty a bílé čokolády.

Kompletní nové menu najdete na stránkách www.grand-cru.cz.

Rezervaci v restauraci Grand Cru si můžete udělat na telefonním čísle +420 775 044 076.