Hodnocení kaváren | Eska

V rámci naší mediální skupiny HMG jsme si pro vás připravili sérii článků, v nichž s vámi sdílíme, kde jsme za vás vyzkoušeli nejlepší kavárny po celé ČR.

Naše další cesta vedla do Esky. Ta se nachází v Karlíně a oslní vás zajímavě řešeným prostorem a otevřenou kuchyní. Není to totiž jen kavárna, ale především restaurace s pekárnou. Pokud jste ještě neochutnali jejich ručně pečené pečivo, o hodně jste přišli.

Vyzkoušeli jsme za vás

Název kavárny: Eska

Adresa: Pernerova 673/49, Praha 8

Otevírací doba: po–pá 7:30–18:30 hod.

Webové stránky: www.eskakarlin.cz

Možnost rezervace: ano

Dostupná nabídka: Káva, domácí fermentovaná limonáda, pečivo, snídaně, obědy i jen něco malého k zakousnutí přes den.

O víkendech vás zde čeká do 16:00 hod. servírovaný brunch, ve všední den do 11:30 hod. snídaně a poté polední obědové menu.

Počet míst k sezení (odhadovaný): 130 (v teplých měsících + 30 míst na terase)

Káva s sebou: ano

Speciální nabídky: ne

Family friendly: ano

Office friendly: ne

Hodnocení (1–10): 9

* poznámka k hodnocení – 1 nejhorší, 10 nejlepší

Bod ubíráme za méně přívětivé prostředí pro práci. V Esce je trochu rušněji a během vašeho pobytu se zde vystřídá spousta lidí. To je také jediné, co jí chybí k naprosté dokonalosti.

Poznámky k hodnocení:

Vše, co v této kavárně/restauraci ochutnáte, je čerstvé a z vlastních surovin. Nabyli jsme alespoň takový dojem. Snídaně byla přímo fantastická, od „domácího“ másla přes pečivo až ke smetánku, vše vyrobeno přímo zde vlastníma rukama. Filtrovaná káva, kterou jsem ochutnala, byla Ethiopie od značky Coffee Source. Spíše se zde ale setkáte se značkou Nordbeans. Nabídku domácích fermentovaných limonád zde často střídají (protože se hned vypijí). My jsme ochutnali jablko s mátou a jablko s červenou řepou a obě kombinace byly dokonalé.

Účet:

Za dvě osoby (1x filtr, 1x voda) jsme zaplatili 116 Kč. Za snídaně (Snídaně Karlín, Snídaně Česká, Párky z Našeho masa) jsme zaplatili 738 Kč

Závěr:

Podnik je otevřený každý den a opravdu stojí za návštěvu. Místo na sezení můžete nalézt hned v přízemí, kde se nachází otevřená kuchyně, anebo v prvním patře, tam je pro změnu menší bar. Dole v přízemí se také nachází oddělená baristická část, v té dostanete kávu s sebou, nebo si můžete zakoupit čerstvé pečivo na cestu/domů.

Pokud Esku navštívíte v teplejších měsících, posedět můžete i na terase hned u vchodu.

Dolní patro s otevřenou kuchyní
Kavárna
Horní patro

Další hodnocení těch nejlepších kaváren naleznete na www.NejlepsiKavarny.cz.

You may also like...