Hodnocení kaváren | My Coffee Story

V rámci naší mediální skupiny HMG jsme si pro vás připravili sérii článků, v nichž s vámi sdílíme, kde jsme za vás vyzkoušeli nejlepší kavárny po celé ČR.

Malá kavárna na Žižkově, to je My Coffee Story. Na první pohled zaujme netradičně „pomalovaným“ dřevěným štítem, který vyčnívá mezi okolními domy. Kavárnu založily dvě kamarádky, které do ní daly „svou duši“, a na celém interiéru se to viditelně odráží. Pokud si při pití kávy chcete připadat jako doma, v kavárně My Coffee Story jste na správném místě.

Vyzkoušeli jsme za vás

Název kavárny: My Coffee Story

Adresa: Štítného 8, Praha 3 – Žižkov

Otevírací doba: po–pá 8:30–20:00 hod., so–ne 9:00–15:00

Webové stránky: www.mycoffeestory.cz

Možnost rezervace: ano

Dostupná nabídka: V nabídce mají nejenom espresso, ale také filtr V60, flat white, vynikající snídaně nebo výběr z několika lahodných domácích limonád.

Počet míst k sezení (odhadovaný): 30 míst, 10 míst v salónku a v létě 15 míst na zahrádce.

Káva s sebou: ano

ECO přínos: Používají bambusová brčka.

Speciální nabídky: ne

Family friendly: ano

Office friendly: ano

Hodnocení (1–10): 9

* poznámka k hodnocení – 1 nejhorší, 10 nejlepší

Poznámky k hodnocení:

Máme rádi, když má kavárna svůj osobitý styl a my si v ní nepřipadáme jako vetřelci. V My Coffee Story si vás ihned všimne milá obsluha a poradí, co si dát dobrého. My jsme zvolili Opečený chléb změklý máslem s guacamole a Francouzskou omeletu s mozzarellou a sušenými rajčátky. Obojí bylo připraveno z čerstvých surovin a chuťově „na jedničku s hvězdičkou“. Antonínův chléb zde nepoužívají náhodou. Byl totiž výborný. Co se týče kávy, nejčastěji používají z pražírny La Boh?me Café, v espressu jsme ochutnali Ethiopii a na filtru Guatemalu. Ač je kavárna menší, ani s notebookem vás tu rozhodně nevyhodí. Budete-li mít s sebou neklidné dítě, můžete je „volně vypustit“ v salónku.

Účet:

Za dvě osoby (1x filtr V60, 1x espresso, 1x domácí limonáda) jsme zaplatili 165 Kč. Za snídaně (Francouzská omeleta s mozzarellou a sušenými rajčátky, salátkem a čerstvým chlebem, Opečený chléb změklý máslem podávaný s guacamole, ztraceným vejcem, sezamovými semínky a koriandrem) jsme zaplatili 285 Kč.

Závěr:

Kavárna je jen pár minut od autobusové i tramvajové zastávky a my ji žižkovským obyvatelům velmi závidíme. V letních měsících je v provozu i zahrádka, která je před kolemjdoucími skryta. Nemůžeme se dočkat, až ji v létě navštívíme.

Další hodnocení těch nejlepších kaváren naleznete na www.NejlepsiKavarny.cz.

You may also like...