The Artisan vítá jaro novými specialitami

Hosté se mohou těšit na kapří tatarák, lehký hráškový krém nebo na mechový dort se špenátem.

The Artisan vítá jaro novými specialitami

The Artisan, restaurace pražského hotelu Marriott, zpestřil své menu o jarní speciality a hostům v rámci nedělních brunchů nabídne nové pokrmy plné čerstvé zeleniny, bylinek a domácích ingrediencí. V dubnu se pak hosté mohou těšit na speciální velikonoční brunch, který proběhne 17. a 18. dubna. Nebude chybět doprovodný program pro děti, malování velikonočních kraslic a živé hudební vystoupení.

The Artisan vítá jaro novými specialitami

Příchod jara je pro kuchaře obdobím plným bylinek, klíčků a jarní zeleniny. Všechny tyto čerstvé a svěží suroviny mají své nezastupitelné místo také v restauraci The Artisan, a to včetně divokých bylinek a jedlých květů, které pokrmy nejen chuťově doladí, ale umocní i celkový gastronomický zážitek hostů.

The Artisan vítá jaro novými specialitami

„K mým nejoblíbenějším jarním surovinám patří jednoznačně mladý špenát, ředkvičky, rebarbora, hrášek, červená řepa, medvědí česnek nebo třeba kalec. Často také pracujeme s lístky a květy fialek, macešek, sedmikrásek, pampelišek, řebříčku, likve či ptačince, který se skvěle hodí k dezertům. Aromatický kopr zase výborně doplňuje chuť sladkovodních ryb,” říká David Rejhon, šéfkuchař restaurace The Artisan.

The Artisan vítá jaro novými specialitami

Inspiraci bylinkami a jarní zeleninou tak ztělesňují jarní hity restaurace: kapří tatarák marinovaný v citronovém jogurtu a polévka v podobě svěžího hráškového krému či jehněčí kýta podávaná s medvědím česnekem a rozmarýnovou omáčkou. Chybět nebude ani proslulý široký výběr ryb z Kalendovy Chabrybárny, kterému vévodí okoun servírovaný s kroupy a červenou řepou zakapaný domácím koprovým olejem. Jako dezert si hosté mohou dopřát domácí mechový dort se špenátem a červenou řepou nebo rebarborové muffiny z ječmene.

The Artisan vítá jaro novými specialitami

Kromě jarních specialit bude na hosty během Velikonoc čekat kuřecí supreme s hráškem, holandskou omáčkou a medvědím česnekem, milovníci vegetariánské kuchyně jistě ocení svěží salát z mladého špenátu s nakládaným sýrem a ředkvičkami.

Více informací naleznete na: www.theartisan.cz nebo na facebookové stránce pražského hotelu Marriott a restaurace The Artisan.

Zdroj foto: The Artisan, Hotelu Marriott

You may also like...