Čedok navyšuje kapacitu na Madagaskar a Zanzibar, z Prahy bude část sezóny létat Dreamlinerem letecké společnosti Neos

Zájem o přímé lety do exotiky během nadcházejících měsíců, pohodlné spojení z Prahy bez přestupů, ale také rozšíření nabídky hotelů a poznávacích zájezdů, to jsou hlavní důvody zahájení nové spolupráce Čedoku s leteckou společností Neos. Na africké ostrovy Madagaskar a Zanzibar tak od října do prosince letošního roku Češi poletí z pražského letiště moderním Boeingem 787-9 Dreamliner, v modrých barvách Neosu nově s kapacitou pro 359 cestujících. Do Dominikánské republiky pokračuje v rámci zimního letového řádu spojení s LOT Polish Airlines se stejným typem dálkového letadla. Polský národní dopravce bude pro Čedok také létat na Zanzibar celé září a poté po zbytek zimní sezóny. Na palubě LOTu zamíří přímo z Prahy cestovatelé na dovolenou také do Thajska, kam nově odstartují zájezdy od 7. ledna 2023.

Poptávka po našich zájezdech do exotiky roste, je vidět, že se nám vyplatila sázka na přímé lety dálkovými letadly, proto nyní přidáváme hotelové pokoje v jednotlivých destinacích a navazujeme kromě LOT Polish Airlines také novou spolupráci s dalším dopravcem. Díky konfiguraci Neosu pro více cestujících, tak navíc navyšujeme kapacitu sedadel na Zanzibar, ale také na Madagaskar, kam se již za měsíc začne létat poprvé v historii České republiky,“ uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Na Madagaskar mohou klienti zamířit exkluzivně s Čedokem každou sobotu od října až do konce roku. V Africe mohou oslavit také Silvestra a odstartovat rok 2023 rovnou dovolenou a s koktejlem na pláži. Přímé lety z Prahy budou přistávat v letovisku na ostrůvku Nosy Be v severní části, která láká na ubytování v hotelích hned u nádherných pláží, ale i okolní nedotčenou přírodu. Češi mohou tak poprvé díky přímému letu, který bude trvat přibližně deset hodin, prozkoumat africký ostrov zázraků a na výletech vyrazit za lemury, na plavby lodí v této části Indického oceánu nebo si vybrat kompletní poznávací okruhy po Madagaskaru. Zájezdy na populární Zanzibar, kam cestovní kancelář létá od loňského prosince, zajistí italský dopravce od úterý 4. října 2022. Na ostrov koření patřící k Tanzanii, který voní zejména hřebíčkem, komfortní cesta bez mezipřistání zabere přes 8 hodin. Do této oblíbené exotické destinace cestují turisté nejen za plážemi a odpočinkem, ale také za opičkami guerézy zanzibarské ve volné přírodě, želvami, ale i typickou hakuna matata atmosférou.

Letecká společnost Neos bude na charterové lety do obou destinací nasazovat Boeing 787-9 Dreamliner v konfiguraci celkem pro 359 cestujících ve dvou třídách. Kabina letadla je upravena pro 331 osob v ekonomické třídě a pro 28 cestujících v businessu.

Business Light třída nabízí pohodlnější a částečně polohovatelná sedadla, welcome drink při nástupu do letadla, jedno teplé a jedno studené jídlo během letu, pivo a výběrová italská vína během servisu občerstvení a nealkoholické nápoje. Klienti Čedoku, kteří poletí v této vyšší třídě, mohou také na Letišti Václava Havla Praha využít zdarma salonek MasterCard Lounge na Terminálu 1 a cestovat s odbaveným zavazadlem do 30 kilogramů. Cestující v ekonomické třídě si potom mohou odbavit kufr s hmotností do 20 kilogramů a k občerstvení v rámci bezplatného servisu mají kromě nápojů jeden teplý pokrm a snack. Všechna místa v kabině jsou vybavena dotykovými obrazovkami s palubním zábavním systémem i USB pro dobíjení zařízení. O zábavu během letu se postarají filmy, televizní programy, hudební playlisty, různé hry i možnost Wi-Fi připojení. Cestující mohou také sledovat cestu prostřednictvím 3D mapy. Přes systém si lze objednat také další občerstvení a jiné produkty z palubního menu. Pro děti do dvou let, tzv. infanty, mohou rodiče předem objednat na palubu dětskou postýlku.

Italská aerolinka také již aktivně zareagovala na novou evropskou legislativu, která zakazuje jednorázové plastové výrobky a zavázala se ke snižování plastů. Neos od roku 2021 používá pro catering na palubě udržitelné, kompostovatelné a recyklovatelné materiály.

Zájezdy do všech exotických destinací na přímých letech z Prahy jsou v prodeji na webových stránkách www.cedok.cz. Klienti se detaily o dopravci a letovém řádu dozvědí vždy na webových stránkách u jednotlivých nabídek zájezdů. Rezervovat pobyty mohou klienti také online, přes telefonickou rezervační linku, osobně na 38 pobočkách Čedoku po celé České republice nebo v široké síti provizních prodejců.

Zdroj foto: Čedok.cz, Pixabay.com

You may also like...