TIP: Nový rum Ron 1914 na českém trhu

Rumy se obecně těší velké oblibě. Ochutnejte novinku na českém trhu, rum z Karibiku Ron 1914. Dopřejte si tuto exkluzivní delikatesu s přáteli nebo při klidném večeru a vychutnejte si tekuté zlato ve skleničce.

Kvalitní rum oceníte jak samotný, tak jako součást příjemného drinku. Distributor prémiových nápojů Premier Wines & Spirits vám nyní přináší nový rum Ron 1914, který pochází z Karibiku a je přesně tím pravým pro vaše chuťové pohárky. Nejlépe si ho užijete jen tak ve sklence nebo na ledu, skvěle se hodí také do Old Fashioned.

Rok 1914 ve svém názvu představuje otevření Panamského průplavu, odkud rum Ron 1914 pochází. Destiluje se v centrální oblasti země a stáčí se v Panama City. Je to rum španělského stylu a jedná se o opravdovou exkluzivitu, a to právě díky času, jenž je mu dopřán pro zrání. Jedná se o směs rumů ve stáří od 12 do 22 let.

Je to jemný, a přitom komplexní rum s decentními nádechy dosladka. V chuti ucítíte tóny pomeranče a zázvoru, které následně doprovází jemná sladkost čokolády a karamelu. V závěru dominuje chuti opět zázvor a pepř.

Na výrobu Ronu 1914 je používána ta nejkvalitnější cukrová třtina s vysokým obsahem fermentačních cukrů. Destilace probíhá v oddělených měděných komínech a bezprostředně po ní je rum stáčen do amerických sudů z bílého dubu po bourbonu, kde i nějaký čas stárne. Tady získá rum své bourbonové tóny, aby následně mohl dozrát k dokonalosti v druhém typu sudů, tentokrát přímo po rumu.

Specifické panamské klima, které charakterizují velké teplotní rozdíly mezi tropickým dnem a chladnou nocí, vytváří zcela unikátní prostředí pro dozrávání alkoholu. Ron 1914 je tak jedinečným zástupcem na rumovém trhu a potěší každého milovníka tohoto prémiového druhu alkoholu.

Rumovou novinku Ron 1914 můžete pořídit na webových stránkách www.1er.cz za 1 365 Kč.

Zdroj foto: Ron 1914

You may also like...