„Hvězdná ochutnávka“ ve výšce 12 kilometrů nad zemí: exkluzivně se společností Emirates

Emirates je v současné době jedinou komerční leteckou společností na světě, která oficiálně servíruje na palubě svých letounů Moët & Chandon, Veuve Clicquot a Dom Pérignon. Exkluzivní dohody platí až do roku 2024, což znamená, že Emirates je jedinou mezinárodní aerolinkou, která nabízí cestujícím „hvězdnou ochutnávku“ a zve je, aby si vychutnali jiskřivé pocity vybraných světových šampaňských, a to ve výšce 12 kilometrů nad zemí.

Navzdory dobře zdokumentovanému celosvětovému nedostatku šampaňského, způsobenému nepříznivým počasím a sníženou úrodou v roce 2021, pandemickým problémům v dodavatelském řetězci a explozi poptávky po šampaňském na celém světě, jsou cestující na palubě Emirates i nadále dobře obslouženi tím nejlepším výběrem bublinek.

Na všech globálních trasách společnosti Emirates je Dom Pérignon podáván ve First Class, Veuve Clicquot v Business Class na trasách do Ameriky, Velké Británie a Evropy. Moët & Chandon je nabízen v Business Class na trasách do Afriky, na Blízký východ, do Asie a Tichomoří včetně Austrálie. Cestující v Economy Class si mohou na palubě zakoupit také Moët & Chandon.

Výjimečné okamžiky na obloze mohou cestující Emirates oslavovat se sklenkou šampaňského Moët & Hennessy, a to již více než třicet let. Šampaňské servíruje vyškolený palubní personál, který ho delikátně podává při dokonalé teplotě v unikátní sklenici na šampaňské, pro zákazníky je tak zaručen nezapomenutelný zážitek.

Se společností Emirates si můžete šampaňské vychutnat mnoha způsoby, ať už na svém sedadle, nebo v palubním salónku letadla A380. Také cestující v Economy Class mohou oslavit výjimečné příležitosti na palubě tím, že si předem objednají balíček s dortem a šampaňským. Za 43 USD palubní personál překvapí cestujícího mini oslavou, a to v podobě šťavnatého vanilkového dortu nebo dekadentního čokoládového dortu podávaného s Moët & Chandon Brut 20cl.

Před nástupem do letadla si mohou cestující vychutnat šampaňské také v salóncích Emirates v Dubaji a po celém světě. V Dubaji je v salónku Emirates Business Class v hale B dokonce jedinečný bar se šampaňským Moët & Chandon, kde je každé ikonické cuvée doplněno lahodnými kanapkami, které připravili šéfkuchaři ocenění hvězdičkou Michelin. Cestující se mohou dozvědět více o procesu výroby šampaňského a kolekci Emirates na Emirates Wine Channel nebo se obrátit na palubní personál, který má k dispozici párování s jídlem a technické poznámky ke každému šampaňskému.

Poskytování nejvyšší úrovně luxusu a kvality je nezbytnou součástí příslibu společnosti Emirates „létat lépe“. Za posledních 16 let společnost Emirates investovala do svého vinařského programu více než 1 miliardu dolarů a při vhodných příležitostech nakupuje výjimečná vína a šampaňské, které pan nechává vyzrát a umožňuje jim tak plně projevit svůj potenciál před samotným servírováním na palubě letadla.

 Zajímavosti o šampaňském

  • Šampaňské pochází ze severovýchodní části Francie, konkrétně z oblasti Champagne. V tomto regionu se vinařství věnují od 17. století a vinice se zde rozkládají na více než 84 000 hektarech v oblastech Montagne de Reims, Vallée de la Marne, Côte des Blancs, Côte de Sézanne a Aube.
  • Emirates nakupuje nejvíce šampaňského ze všech leteckých společností na trhu.
  • Šampaňské získává svou jiskru díky dvojímu kvašení v uzavřených lahvích. Tento proces je náročný na čas a práci, a často se označuje jako „méthode traditionnelle nebo méthode Champenoise“.
  • Emirates je celosvětovým partnerem číslo 1 společnosti Dom Pérignon a toto ikonické šampaňské servíruje na palubě svých letadel již 30 let.
  • Navzdory všeobecnému přesvědčení by neměl korek od šampaňského během jeho otevření „vybuchnout”. Právě naopak, zátka šampaňského by se měla jemně uvolnit, což by mělo vyvolat tiché zasyčení. V opačném případě je šampaňské příliš teplé nebo příliš mladé.
  • Legenda praví, že když Dom Pérignon vyrobil své první lahodné bublinkové šampaňské, zvolal na ostatní mnichy: „Pojďte rychle, ochutnávám hvězdy!”
  • Z barvy šampaňského lze odhadnout jeho stáří. Mladší ročníky bývají světle žluté, zatímco ty starší mají spíše slámový odstín. Mladší šampaňské jsou také mnohem průzračnější, zatímco u vyzrálejších kousků je průzračnost menší. Starší šampaňské mají také méně bublinek, které se pohybují pomaleji.
  • Emirates často servíruje na palubě exkluzivní ročníky a nabízí tak cestujícím First Class možnost ochutnat vzácné druhy šampaňského. Cestující v Business Class mohou ochutnat speciální ročník Moët & Chandon nebo Veuve Clicquot, případně také speciální rosé. Cestující si mohou před každým letem zjistit, co bude v rámci jejich letu servírováno, a to přímo na stránkách společnosti Emirates.

Pro více informací si stáhněte: „Tasting Notes – Enjoy the world’s best Champagne onboard Emirates“

Zdroj foto: Emirates

You may also like...