Hodnocení kaváren | Kavárna dobrodruha

V rámci redakce NejlepšíKavárny.cz jsme si pro vás připravili sérii článků, v nichž sdílíme, kde jsme za vás vyzkoušeli nejlepší kavárny po celé ČR.

Dnes jsme navštívili kavárnu, která je jediná svého druhu v Praze. Je totiž zaměřena na cestovatele, často se zde setkávají lidé, kteří jen projíždějí a míří zase dál.  Natrefíte zde na různé besedy či přednášky a interiér zdobí velké množství fotografií a pohlednic z cest.

Recenze kavárny

Název kavárny: Kavárna dobrodruha

Adresa: Seifertova 4, Praha 3 – Žižkov

Otevírací doba: po–pá 8:00–23:00 hod., so 10:00–23:00 hod., ne 10:00–20:00 hod.

Webové stránky: www.kavarnadobrodruha.cz

Možnost rezervace: ano

Dostupná nabídka: snídaně do 15 hodin, obědy i dezerty

Počet míst k sezení (odhadovaný): cca 40 míst

Káva s sebou: ano

ECO přínos: ano, nerezová brčka

Speciální nabídky: ne

Family friendly: ne

Office friendly: ano

Hodnocení (1–10): 8

* poznámka k hodnocení – 1 nejhorší, 10 nejlepší

Poznámky k hodnocení:

Kavárna disponuje nadstavbou v podobě jednoho patra, odkud můžete shlížet na kolemjdoucí. Výzdobou nezapře své jméno – na poličce naleznete cestovatelské knihy i časopisy, kolem schodů přichycené fotografie a pohlednice z různých expedic. To vše dotváří neotřelou atmosféru kavárny. My jsme ji navštívili v čase snídaní, místo jsme nalezli bez problémů. Ochutnali jsme míchaná vajíčka, lívance a vaječnou omeletu. K tomu samozřejmě nezbytnou kávu – konkrétně aeropress a espresso. Na mlýnku na espresso byla Brazílie od Father’s.

Účet: Za dvě osoby (1x aeropress, 1x espresso, 1x domácí limonáda, míchaná vajíčka, omeleta a lívance) jsme utratili 477 Kč.

Závěr:

Kavárna působí „starým dojmem“ – nábytek již něco zažil a má svou „patinu“. Asi i díky tomu se zde scházejí cestovatelé na rychlé espresso, aby si vyměnili pár slov a tipů s místními. Večer s promítáním musí být skvělým zážitkem pro nejednoho dobrodruha a cestovatele… Podnik je doslova plný inspirace a příběhů z cest, hned máte chuť také sbalit batoh a odjet někam na „dobrodružnou expedici“.

Zdroj fotografií: archiv redakce HMG

Další hodnocení kaváren naleznete na www.nejlepsikavarny.cz.

You may also like...