Oslavte mezinárodní den kávy ve Starbucks

První říjen patří tradičně Mezinárodnímu dni kávy a pro oslavu tohoto celosvětově oblíbeného nápoje neexistuje lepší místo než kavárnu Starbucks. Kromě kávových nápojů připravených dle vaší chuti najdete v nabídce Starbucks i široký výběr zrnkových káv a kávových kapslí nebo mikromletou instantní kávu Starbucks VIA, kterou si jednoduše připravíte v pohodlí domova.

Pokud patříte k milovníkům kávy, jistě nám dáte za pravdu, že není káva jako káva. Kromě původu má na výslednou chuť nápoje vliv i způsob pražení, mletí a přípravy. Ve Starbucks najdete kávy ve třech stupních pražení. Blonde Roast jsou světle pražené kávy, které se vyznačují lehčí plností a jemnou chutí. Medium Roast kávy se střední délkou pražení poznáte podle vyvážené a bohaté chuti. A pokud preferujete kávu s výraznou a plnou chutí, určitě sáhněte po tmavě pražené variantě Dark Roast. Naši baristé vám ochotně poradí s výběrem toho správného stupně pražení i chuťového profilu dle vašich preferencí a ochotně vám kávu umelou podle způsobu vaší domácí přípravy.

Většina zrnkových káv v nabídce Starbucks je certifikována nezávislou třetí stranou Conservation International v rámci programu zodpovědného získávání kávy C.A.F.E. Practices. Tato certifikace zaručuje nákup kávy od farmářů za prémiové ceny. Káva Starbucks je nakupována transparentně
s doložením výplatní sumy farmářům, velkým důrazem na kvalitu a zodpovědně k životnímu prostředí i lidem, kteří se na její cestě až do vašeho šálku podílejí.

Možná si říkáte, že z instantní kávy není možné připravit lahodný nápoj. Vše záleží jen na správném výběru kávy. Ideální volbou je místo granulované instantní kávy použít mikromletou, např. Starbucks VIA Ready Brew. Její obsah tvoří výběr těch nejkvalitnějších a zodpovědně pěstovaných zrn kávy Arabica, která se praží na střední stupeň tmavosti. Díky kombinaci instantní a mikromleté kávy je nápoj Starbucks VIA plný bohaté chuti a silného aroma.

Vlastníte-li kávovar na kapsle, můžete na přípravu espressa místo instantní kávy použít právě kávové kapsle. Na trhu najdete celou řadu kávových směsí, které se vyznačují specifickým chuťovým profilem. Například kávové kapsle Starbucks pro Nespresso jsou dostupné v 5 variantách. Starbucks Blonde Espresso Roast je charakteristická svou jemností se sladkými tóny. Jemná a vyvážená káva zvýrazňuje sladkou chuť mléka, díky čemuž jsou klasické nápoje z espressa extra jemné bez nádechu stop po pražení. Proto je výbornou volbou například pro cappuccino nebo latte. Originální PikePlace Roast má jemnou chuť s čokoládovými tóny. Právě díky chuti s nádechem čokolády a oříšků je ideální kávou, kterou si můžete vychutnat kdykoliv během dne ke svému oblíbenému dezertu. Single Origin Colombia se vyznačuje vyváženou jiskřivou chutí a typickým oříškovým dozvukem a je skvělou volbou pro kávové fajnšmekry. Tradiční Espresso Roast je charakteristická svou bohatou chutí
s karamelovými tóny. Pokud si vychutnáte základní espresso ve Starbucks, poznáte dokonalou karamelizovanou sladkost kávy. Bohatá a intenzivní chuť je tak dobrá, že se její způsob pražení nezměnil už desítky let. Tato kávová směs je v kávových kapslích dostupná také jako varianta Decaf, tedy bez kofeinu.

Pokud se rozhodnete dopřát si jedinečnou chuť kávy Starbucks v pohodlí domova a kterýkoliv pátek si v kavárnách zakoupíte balíček zrnkové kávy, kávy Starbucks VIA nebo 2 balení kávových kapslí, dostanete od nás navíc nápoj Tall dle svého vlastního výběru zdarma. Tak co, už víte, jak letos oslavíte mezinárodní kávový svátek?

Nezapomeňte, že pokud si necháte svůj nápoj připravit do vlastního hrnku nebo tumbleru, budete nejen ekologičtí, ale ušetříte navíc 10 korun.

You may also like...