Nový bohémský gin z české louky, vznikl ve spolupráci s Martinem Žufánkem

Zkuste se zasnít a představte si české léto, někde uprostřed louky, která je obklopená hlubokými lesy, kde vás ohromí vůně meduňky, pampelišky či chuť brusinek, ostružin a spousta dalších bylinek či koření. Symfonie začíná… Přesně takové pocity vás naplní při ochutnání nového Bohemian Ginu.

Premier Wines & Spirits ve spolupráci s kořenářem a paličem Martinem Žufánkem uvádí na trh unikátní novinku Bohemian Gin. Jak už název napovídá, tento gin je inspirován českou krajinou – žádné náhrady, žádné líbivé citrusy, pouze bohémská krása z našich luhů a hájů. Lahodný destilát vás dokáže odpoutat od šedi běžných dní a dovolí vám povznést se nad všechny trable, protože v momentě, kdy jej ochutnáte, bude pouze „tady a teď“. Na lahev samotnou je radost pohledět, vystihuje soulad přírody a touhy po životě. Martin Žufánek, tvůrce tohoto ginu, se inspiroval tradicí českého kořenářství a jeho nadšení pro lihovarnictví se mu povedlo přenést přímo k vám. Uvolněte se, pohrajte si s každým douškem v ústech, protože ve sklence máte tekutý poklad.

Základ Bohemian Ginu tvoří líh z tradičního českého lihovaru v Kojetíně, který je díky své kvalitě ideálním základem pro další cestu za výsledným produktem. Černý jalovec v kombinaci s bylinkami, kořením a lesními plody, jako jsou meduňka, brusinka či pampeliška, vnáší do ginu lahodné chutě, a vzniká tak jedinečná kombinace bohémského srdce ginu, která hladí po jazyku a odpoutává od starostí. Vše je v dokonalé harmonii, vše spolu ladí, zkrátka je to koncert pro duši i chuťové pohárky. Pod dohledem mistra palírníka a kořenáře se všechny pečlivě vybrané bylinky a lesní plody spolu s kořením macerují 36 hodin za studena. Následně v unikátním ginovém kotli vznikne po dvojnásobné destilaci surový základ. Ten se poté doředí čistou demineralizovanou vodou z Boršic do finální podoby a Bohemian Gin se svými 45 % alkoholu je na světě. Do detailu promyšlené dílo je dokonáno, a vy se tak můžete těšit na chuťový zážitek, o kterém jste ani nevěděli, že ho potřebujete zažít. Nechte se unést na českou louku a zasněte se chvilku… Vychutnejte si čistý nebo v ideálním G&T páru s tonikem Thomas Henry Botanical Tonic. Na zdraví!

Tipy na drinky

Bohemian

4 cl Bohemian Ginu

Thomas Henry Botanical Tonic

borůvky

okurka

Do vysoké sklenice nalijte Bohemian Gin, přidejte kvalitní Thomas Henry Botanical Tonic a nakonec vložte pár borůvek (můžete je předem zamrazit, tím drink lehce zchladíte). Hotový nápoj ozdobte plátkem okurky – ideálního slabého plátku docílíte například škrabkou na ovoce/zeleninu.

Bohemian tajm

4 cl Bohemian Ginu

4 cl Dietz jablečného džusu

1 cl medové vody

1 cl citronové šťávy

ostružiny

kolíček s tymiánem

Do nízké sklenice vložte ostružiny a pomačkejte je (tak, aby se z nich uvolnila šťáva). Přilijte odměřené množství ginu, doplňte džusem, medovou vodou (připravíte smícháním vody a medu v poměru dle vaší chuti), citronovou šťávou a na závěr nezapomeňte na snítku tymiánu. Můžete ještě vhodit pár celých ostružin na ozdobu.

Bohemian rouge

4 cl Bohemian Ginu

4 cl Dietz brusinkového džusu

1 cl bezového likéru

1 cl limetkové šťávy

limetková kůra

I na tento drink se vám bude hodit vyšší sklenice. Začněte ginem, poté přidejte džus, bezový likér a šťávu z limetky. Na okraj sklenice můžete jako ozdobu přidat libovolně vytvarovanou limetkovou kůru. Na zdraví!

Bohemian Gin koupíte na stránkách www.1er.cz za cenu 995 Kč.

You may also like...