Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí za svitu baterek 12. až 17. dubna

Vzácná příležitost navštívit Plzeňské historického podzemí a objevittajemství labyrintu chodeb, sklepů s studní pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek se naskytne od 12. do 17. dubna. Vždy od 16 a 17 hodin.

Speciální prohlídky vás zavedou i do běžně nepřístupné části podzemní chodby. Vstupenky na prohlídku podzemí za svitu baterek jsou v prodeji na: https://tickets.prazdroj.cz/podzemi-za-svitu-baterek?buy=true#/

Plzeňské historické podzemí je s délkou 13 km jedním z největších komplexů podzemních prostor u nás. Veřejnosti se otevřelo před více než 35 lety po pečlivých archeologických výzkumech a náročné obnově, která vyzdvihla staletou historii sahající až k počátkům města. Přístupné je z původního právovárečného domu z 15. století, ve kterém dnes sídlí unikátní Pivovarské muzeum.

Podzemní prostory dříve sloužily k výrobě piva, skladování potravin, ale také jako obranný systém během dob nepokojů. Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete během prohlídky do historie města a každodenního života středověkých obyvatel města Plzně a také se dozvíte, jak podzemí od 13. století vznikalo.

Plzeňský Prazdroj, a.s.

U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň

www.prazdrojvisit.cz

Zdroj foto: Plzeňský Prazdroj

You may also like...