Four Seasons Hotel Prague oslavuje ženy charitativní výstavou panenek Barbie různých barev pleti, postav i postižení v modelech Zuzany Kubíčkové

Barbie, Zuzana Kubíčková a Four Seasons Hotel Prague pořádají prodejní pop up výstavu Bez předsudků.

Four Seasons Hotel Prague pořádá na počest Mezinárodního měsíce historie žen charitativní pop-up výstavu Bez předsudků. Jedenáct panenek Barbie různých tvarů, odstínů pleti a postižení v originálních couture modelech Zuzany Kubíčkové je vystaveno k prodeji v lobby hotelu. Výtěžek z prodeje bude věnován nadaci Pink Bubble, která pomáhá mladým lidem bojujícím s rakovinou.

„Výstavu jsme instalovali přímo u recepce, aby se dostala do centra pozornosti. Vidíme, že téma u hostů ale i našich zaměstnanců rezonuje. Hosté jsou příjemně překvapení a máme již i pár zájemců o koupi.

Naším záměrem bylo v tomto měsíci nejen oslavit diverzitu, ale zejména poukázat na citlivé téma, se kterým se mladé ženy v dnešní době setkávají,“ komentuje výstavu Veronika Tamchynová, ředitelka pro PR a komunikaci Four Seasons Hotel Prague.

Se světem módy je Barbie spjatá od úplného počátku a její limitované módní kolekce mají ukazovat rozmanitost světa kolem nás. V roce 2020 v rámci jedné z kolekcí firma Mattel odhalila panenku bez vlasů, panenku s protézou nebo panenku na vozíku. „Přemýšleli jsme nad tím, jak vizi diverzity a inkluze podpořit,“ říká Lenka Koenigsmark, marketingová ředitelka společnosti Mattel, domova kultovní panenky. Přišlo nám sympatické ukázat, že i v módě Barbie vždy posouvala hranice, nejen tím, jak inspirativně se oblékala, ale že svým kouzlem dokázala bořit i zažité předsudky. Jsme Zuzce vděční, za to, že šaty na panenky ušila, a to i ve velikostech panenek, které odráží křivky reálných žen. Barbie totiž nedělá rozdíly a vidí krásu v lidské přirozenosti.“

Panenky s českými jmény oblékla přední česká návrhářka Zuzana Kubíčková. Ručně ušité modely vybrané z kolekce Couture 2022/23, se kterou Kubíčková oslavila deset let fungování svého ateliéru, dokazují, že móda je pro každého. „Zakládáme si na tom, že křivky jsou krásné a není špatných proporcí. Správně zvolený a dobře ušitý model by měl vždy lichotit a zvýraznit přednosti každé ženy,“ říká Zuzana Kubíčková.

Nadace Pink Bubble pomáhá mladým onkologickým pacientům postavit se na vlastní nohy, plnit si své nejodvážnější sny, žít každý den naplno a užívat si přátelství s vrstevníky, kteří mají podobnou zkušenost s onkologickým onemocněním.

Zdroj foto: Four Seasons Hotel Prague

You may also like...